Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Nowa wersja
Poprzednia wersja
pl:ibmanager:ibmanager-communication [2023/06/11 15:16] – utworzono ibadminpl:ibmanager:ibmanager-communication [2023/06/11 16:52] (aktualna) ibadmin
Linia 1: Linia 1:
 ====== Komunikacja z programem ====== ====== Komunikacja z programem ======
  
-Program udostępnia interfejs komunikacyjny na sockecie w postaci [[pl:ibprotocol:start|ibprotocol]]. Jest to połączenie nieszyfrowane. Interfejs jest stawiany na porcie TCP zdefiniowanym w pliku konfiguracyjnym (element [[pl:ibmanager:ibmanager-config#<IbProtocol>|<IbProtocol>]]). Do celów komunikacyjnych, przetwarzane są komendy:+Program **ibmanager** udostępnia interfejs komunikacyjny na sockecie w postaci [[pl:ibprotocol:start|ibprotocol]]. Jest to połączenie nieszyfrowane. Interfejs jest stawiany na porcie TCP zdefiniowanym w pliku konfiguracyjnym (element [[pl:ibmanager:ibmanager-config#<IbProtocol>|<IbProtocol>]]). Do celów komunikacyjnych, przetwarzane są komendy:
  
   * **set**   * **set**
Linia 11: Linia 11:
  
 Przy pomocy tego interfejsu, możliwe jest odczytywanie oraz ustawianie zmiennych procesowych logik, zdalnych zmiennych udostępnianych przez zdalne serwery oraz innych zmiennych konfiguracyjnych. Przy pomocy tego interfejsu, możliwe jest odczytywanie oraz ustawianie zmiennych procesowych logik, zdalnych zmiennych udostępnianych przez zdalne serwery oraz innych zmiennych konfiguracyjnych.
 +
 +===== Komunikacja ze zdalnymi serwerami zmiennych =====
 +
 +Program **ibmanager** inicjuje komunikację ze zdalnymi serwerami zmiennych, które są zdefiniowane w pliku konfiguracyjnym ([[pl:ibmanager:ibmanager-config#<RemoteServers>|<RemoteServers>]]). Do tego celu wykorzystuje połączenie sieciowe TCP, na którym zdefiniowany jest [[pl:ibprotocol:start|ibprotokół]]. 
 +
 +Program **ibmanager** może obsługiwać dowolną liczbę zdalnych serwerów zmiennych. Obsługa każdego serwera rozpoczyna się od wydania komendy "describe_all". Ma to na celu utworzenie zmiennych o odpowiednich typach. Następnie wysyłane są komendy "get_all", przeplatane z komendami "set", jeżeli któraś z logik lub na poziomie interfejsu komunikacyjnego nastąpiła modyfikacja wartości zmiennej należącej do danego serwera.
 +