Ślad: pl

IB-System

IB-System

Informacje ogólne

IB-System jest to zbiór narzędzi umożliwiających w prosty sposób swobodnie oprogramować dowolny proces (np. sterowanie klimatem), pracę maszyny lub urządzenia technologicznego.

Głównym założeniem IB-System jest proste i intuicyjne połączenie fizycznych urządzeń wejścia/wyjścia ze swobodnie programowalną warstwą logiczną oraz graficznym interfejsem użytkownika.

IB-System jest produktem skierowanym dla automatyków profesjonalistów i pasjonatów z podstawową wiedzą programistyczną. Jak najmniejsza wiedza programistyczna a w wielu przypadkach jedynie wiedza o sposobie konfiguracji IB-System była kolejnym istotnym założeniem przy projektowaniu systemu.

IB-System jest multi-platformowy, oznacza to, że jest możliwe jego uruchomienie na różnych systemach operacyjnych w tym na komputerach jedno-płytkowych z procesorami opartymi na procesorach z architekturą ARM.

Części składowe IB-System

  • ibvunit – program służący do komunikacji bezpośrednio z fizycznymi urządzeniami przy pomocy zewnętrznych lub wewnętrznych bramek komunikacyjnych. Program ibvunit dokonuje konwersji protokołów zaimplementowanych na fizycznych urządzeniach na protokół komunikacyjny ibprotocol wykorzystywany przez wszystkie programy składowe IB-System.
  • ibmanager – program zarządzająca procesem sterowania urządzeń (zarządzający logikami).
  • ibalert – program przetwarzający i rozsyłający alerty otrzymane z IB-System
  • ibls – wielofunkcyjny program konsolowy, narzędziowy dla IB-System
  • ibviewer – program graficzny umożliwiający podgląd i modyfikacje parametrów, jest to narzędzie dedykowane do testowania logik.
  • ibgui – program graficzny umożliwiający wyświetlenie interfejsu graficznego dla użytkownika końcowego.

Narzędzia dodatkowe

  • Wspomaganie AI – zbiór wskazówek umożliwiających generowanie plików konfiguracyjnych IB-System przy pomocy sztucznej inteligencji